Śmierć. Tajemnica Życia – Ewa Liegman o śmierci zbliżającej do wieczności

Rozmowa na temat dla wielu ciężki, a jednak lekka jak piórko, bo płynąca z serca mojego Anielskiego Gościa – Ewy Liegman. Rozmawiałyśmy o śmierci, ostatnim tchnieniu i całej palecie barw życia.

Słyszy się nieraz, że ktoś „przegrał” z chorobą, a przecież gdybyśmy śmierć rozpatrywali w kategorii przegranej, to rodząc się – wszyscy jesteśmy przegrani na starcie, bo przecież każdy z nas umrze. To jest pewne… Czym zatem jest śmierć z punktu widzenia osoby, która na co dzień styka się w hospicjum z ostatnim tchnieniem…? Jak wielką moc zmiany ludzkich serc, ma historia człowieka, która trwa choćby kilka oddechów? Co jest po śmierci?

Z jakich emocji jesteśmy utkani i jakich uczuć najczęściej nam brakuje? Czy miłość jest fundamentem życia? Przecież nawet ciasto, aby wyrosnąć, potrzebuje ciepła – wspomina Ewa. Posłuchaj także czym jest wrażliwość widziana jako umiejętność towarzyszenia ludziom, nie tylko wtedy, kiedy jest dobrze, ale i wtedy, kiedy jest niezwykle ciężko. Czy jesteś w stanie zminimalizować poziom osamotnienia osób, które dowiedziały się np. o nieuleczalnej chorobie? Nie odwracaj głowy! Jak, z kim Ty chciałabyś przejść ten swój ostatni kawałek życiowej drogi?

Czego się tak naprawdę boimy, co wypieramy, czego nie chcemy w śmierci poczuć, dostrzec, obawiając się jej, a żyjąc nieraz tak jakby nigdy miała nie nadejść? Ewa odpowiada także na pytania: czy według niej temat śmierci można oswoić, czy można się na przyjście śmierci przygotować oraz jak powstają przypowieści o śmierci, a więc zbliżające do wieczności…? Życzę Wam wielu refleksji i przemyśleń w trakcie i po tej rozmowie…


Ewa Liegman – kobieta niezwykle ciepła, refleksyjna, ale i żywiołowa, kochająca życie. Lubi podróżować, ma za sobą wyprawy do Mongolii, Kenii i Nepalu. Jest aktywną działaczką społeczną, pomysłodawczynią i realizatorką licznych akcji charytatywnych. Jest prezesem hospicjum dla dzieci. Realizuje projekty na rzecz osób zmagających się z ciężką chorobą, stratą i żałobą. Organizuje spotkania i warsztaty dla uczniów, studentów, personelu medycznego, zespołów pracowniczych, więźniów na temat „Jak przebudzić się do pełni życia”.

eMOCja – Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie: https://centrumemocja.pl/
Hospicjum Pomorze Dzieciom: https://pomorzedzieciom.pl/
Książki autorstwa Ewy: Nocny Stróż – https://bratnizew.pl/nocny-stroz,3,29…
Prognoza Pogody Ducha – https://bratnizew.pl/prognoza-pogody-…
Kupując – pomagasz!

NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

życie z chorobą

MASZ JUŻ NASZĄ KSIĄŻKĘ?

Jeśli jeszcze nie masz naszej książki koniecznie zamów ją, poznaj naszą historię i WESPRZYJ PROJEKTŻycie z Chorobą”